امری اسمانی

امری اسمانی

شیخ علی بن عیسی از بلی در کتاب کشف الغمه حکایت کرده که یکسال مستنصر بالله خلیفه عباسی به سامرا رفت و حرم عسکریین(ع) را زیارت کرد و وقتی از روضه مقدسه اندو امام بیرون امد رفت به زیارت تربت خلفای عباسی از پدران و اهل بیت خود .و قبرهای ایشان در قبه ای بود که خرابی و ویرانی به ان رو اورده بود و باران داخل ان می رفت و بر قبرها و تربت ایشان فضله های پرندگان بود .

پس به مستنصر گفتند که شما خلیفه های روی زمین و پادشاهان دنیا هستید و فرمان و قدرت در عالم برای شماست در حالیکه نه کسی این  قبور را زیارت می کند و نه کسی این فضلات و کثافات را از این ایشان پاک می کند . ولی قبور علویین (حرم عسکریین (ع)) مزاری است به این خوبی و پاکیزگی که مشاهده می کنید با پرده ها و قندیلهای اویخته وفراش وخادم و غیر ذالک.

مستنصر خلیفه گفت :این امریست اسمانی یعنی از جانب خداست و حاصل نمی شود بکوشش و سعی ما واگر مردم را به این کار واداریم قبول نخواهند کرد.

واقعا مستنصر راست گفت نه می توان با زور مردم را وادار به احترام غیر حق واداشت و نه می توان با زور و تخریب حرم ائمه معصومین (ع)احترام مردم را از ایشان کاست.

/ 5 نظر / 9 بازدید
shamimeyas

سلام /اجرک الله يا بقيه الله فی مصيبه ابيک...کاش بتونيم دل اقامونو شاد کنيم همين اللهم صل علي محمد وا ل محمد وعجل فرجهم يا حسين ...

محمد حسین

سلام. من هم شهادت امام حسن عسگری(ع)‌را تسليت می گويم. ان شاالله که نور محبت و معرفتشان در دلهايمان روزافزون باشد. التماس دعا.

آق بابا

سلام ودرودخدادرلحظه لحظه هاي خلقت وحيات بربزرگ بانوي هردوعالم حضرت زهراي اطهر(سلام الله عليها)برپدر بزرگوار،همسر وفرزندان مطهر ومعصومشان باد.عيدالزهرا(سلام الله عليها)برشما وخانواده ارجمندتان مبارك وهمواره سلامت وعزت رفیق راهتان باد

محمد حسین

سلام. ان شاالله که خودمان را برای ظهورش آماده نماییم. اللهم عجل لولیک الفرج. التماس دعا.

عبيد

خدا حافظ خلفای ظالم حقانيت امامان ما را قبول داشتند چه بسا ائمه را بهتر از بعضی ما شيعه ها می شناختند. شايد به همين دليل بود که فراوان انها رامحدود و ازار و اذیت می کردند می شناختند اما دوست نمی داشتند لعنت خدا بر ظالمين