شور و عشق حسينی (عليه‌السلام)

سلام

محرم هم اومد .

آمده ماه محرم ماه گريه ماه ماتم .

اگه بخوايم از ماتم و گريه‌ي محرم بگيم شايد بحث يه كم تكراري بشه .

بيايم محرم مخصوصا دهه اولش رو از يه طرف ديگه نگاه كنيم .

سرمونو ميندازيم پايين ميريم داخل يه چادري كه براي عزاداري امام حسين(عليه‌السلام) پايين شهر علم شده . به نظرت چي مي‌بينيم ؟. آره آدمهاي ساده و بي ريا دور هم جمع شدن دارن براي ارباب سينه ميزنن . بعضي دور كمرشون يه شال هم بستن و با يه هيبت خاص مشغول عزادارين .

حالا چطوره بريم تو يه دسته زنجير زني . كيلومترها رو تو شهر براي ارباب مي‌پيمايند و زنجيرهاي ظريف را بر دوش خود مينوازند.

بريم بالا شهر توي يه حسينه‌ي باكلاس . نه بابا اينجا هم عزاداريه . آره يه مداح داره ميخونه و عزاداري و سينه زني برپاست.

اي بابا اونو ببين ارمني ، يهودي ، زرتشتي ، مسيحي ، اِ عجيبه !!! اينا اينجاها چيكار مي‌كردن . مگه اونا هم امام حسين داشتن ؟!

بابا ما كه سر از كار حسين (عليه‌السلام) در نياورديم .

بعضيا رو ميبيني همش ميگن ابالفضل . ارادت خاصي به آقا ابالفضل دارن .

يه چيز جالب براتون بگم . تو همين شيراز . يكي از دوستان تعريف مي‌كرد .

مي‌گفت بانك تعطيل شده بود . يه بنده خدايي خيلي پول لازم داشت . با يه چك رفت به سمت رئيس بانك . گفت: اگه ممكنه اينو برام نقدش كن . رييس بانك گفت نميشه همه چيزو جمع كرديم و در صندوق بسته‌است . از مشتري قسم از رييس بانك اظهار شرمندگي و رد كردن درخواست . مشتري : تو رو به خدا . تو رو به جون بچه‌ات . خلاصه پشت سر هم قسم بار اين بنده خدا مي‌كرد.

دوست ما مي‌گفت . يه دفعه ديديم مشتريه گفت تو رو به ابالفضل قسم ميدم . ديديم رئيس بانك به هم ريخت . گفت منو به بد كسي قسم دادي . من به اين اسم حساسم . خلاصه رييس بانك پول رو براش از جاي ديگه جور كرد و مشتري رو راه انداخت .

دوست ما هم مات و مبهوت از اين اخلاق رييس بانك .

چه كرده با اين دلها حسين (عليه‌السلام) ؟

خدا ميدونه

/ 36 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ساکنین جنگل شیشه ای

سلام دوست تازه و عزيز وبلاگت را خواندم هرچند نظراتت بسيار متفاوت با ما است اما برايشان احترام قائلم در مورد امام حسين هم فقط اين را بگويم کاش بجای اينکه خيلی از هيئت هامون جايی برای دختر بازی باشه که هم ارمنی ها را بکشه هم يهودی ها رو! کمی بيشتر در مورد امام حسين می دانستم که يه روز برای ما نگويند که قيام امام حسين برای آزادی بود و روزه ديگر بگويند برای امر به معروف در اصل کاش همه مثل شما دوست خوبم امام حسين را عاشقانه دوست داشتند و بخاطر عزاداری به تکيه ها و دسته ها می رفتند. شاد باشی

ضدحال

سلام... ممنون که به ما سر زدی... امشب سر پل پارکينگ سوار يک تاکسی بودم... يک هيئت زنجير زنی داشت از اونجا رد ميشد... راننده تاکسی حالا به هر دليلی عجله داشت و به يکی از اعضای هيئت اعتراض کرد... يک ثانيه طول نکشيد که زنجير زنها با دسته زنجير و مشت دمار از روزگار ماشين بنده خدا در آوردند.... شيشه جلو شکست و بدنه از چند ناحيه فرو رفت... به نظر شما امام حسین به پیرو و دوستدار با شعور احتیاج داره یا به نوحه خوان و زنجیر زن و عزادار بی فرهنگ؟؟؟ به نظر شما یکی از دلایل سرد شدن عزاداری همین جو ها نیست که یک عده که میخوان عقده های اجتماعی شون رو خالی کنن یا خودنمایی کنن یا به هر دلیلی خودشونو قاطی عزادارا جا می زنن؟؟ به نظر شما دیگه وقت اون نیست که به جای به سر و سینه زدن یاد بگیریم از سرمون چطوری استفاده کنیم و دلمون برای هموطنمون بطپه؟؟

يوسف

آقا فرمود : تا زنده هستيم ؛ نمی گذاريم ستمکاران به دولت و حاکميت برسند .. بر همه تسليت عاشورا ..

aftabe dozd

سلام . عاليه. به من هم سر بزن

مهدي موعود!

به نام او که تو را آفرید تا برایم بهترین باشی... * امروز برای ظهور او چه کرده ایم ؟!؟!؟! * انتظار به امید آبی های وصال شرار شوقی است که شعله در خرمن نا امیدی می زند و آیینه ی آدینه را شراری است همیشگی آنگاه که شوق دیدار تاب انتظار را از کف دل می رباید... * برای ظهور کاری باید کرد از نوعی دیگر * بی صبرانه منتظر حضور سبزتان هستیم، در سایت مهدی موعود! * http://www.MahdiThePromised.com ضمنا با حضور در سایت آدرس وبلاگ خود و دیگر دوستانتان را نیز ثبت نمائید * یا علی مدد

039

ترونه ای که دل ميبره نوای يا حسينه

sooskekhaldar

سلام .متن جالبی بود . در مورد اقلیتهای مذهبی هم راست گفتی امسال خیلی زیاد شده بودند.

jalale

salam torobeabolazl az een matna nanevis ye joori misham geryam migire akhe kheili ba ehsasan

حسان

سلام من اگه بودم اون کلمات رو راجع حضرت ابوالفضل نمی نوشتم مواظب بايد باشيم ايشان رو اينجوری معرفی نکنيم کلمه بد کسی اگر اون اقا گفته نوشتنش ازما شايد ...... نميدانم چرا از وفای اين بزرگوار ياری امام زمان ووو ما نمی نويسيم فقط از .... موفق باشيد ببخشيد شما بزرگواريد