جهاد !!؟!!

 با سلام خدمت عزیزان خودم <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 انشاء الله که حال همه خوب باشه

 من دو سه روزه که میخوام مطلبی بزارم توی وبلاگ اما نمی‌تونم وارد سایت بشم .

 

 میخواستم با مردم قم وتهران هم نوا بشیم وباهم بگیم مرگ بر آمریکا مرگ بر اسراییل مرگ بر انگلیس اما دیر شد ببخشید.

 

حمله به مسجد سحله وشهید شدن جمعی از برادرای مسلمونمونو به امام زمان وتمام مسلمونای جهان تسلیت میگم.

انشاء الله روزی برسه که همه ما بریم واین آمرکاییها وانگلیسیها ویهودییای کثیفو از این سرزمین پاک وملکوتی بیرون کنیم.

 

خوب بریم سر

تفسیر

 

امروز میخوام تفسیر مختصری از آیه ششم سوره عنکبوت برای خودم وشما بنویسم خدا کنه که خوشتون بیاد.

آیه: ومن جاهد فانما یجاهد لنفسه ان الله لغنی عن العالمین

ترجمه: وهر کسی که کاری رو انجام بده برای خودش انجام داده چون خدا از تمام عالم بی نیازهست.

تفسیر مختصر: منظور از جهاد در آیه فقط جهاد با شمشیر نیست بلکه هر گونه تلاش وعملی که در راه خدا وخود سازی باشد

 

وبه نحوی انسان را به تعالی برساند یک نوع جهاد هست وگاهی از جنگ وخونریزی هم سختر ووحشتناکتر است مثل جایی که تمام شرایط برای گناه فراهم هست اما آدم اون گناه رو انجام نده خیلی قدرت وزور میخواد وایییییییییییییی خیلی سخته .

 

اما ما هر کاری که بکنیم برای خودمون هست نه برای خدا چون خدا اصلا نیازی به این کارهای کوچک وناجیز ندارد بلکه ما خودمون نیاز مند این کارها هستیم مثل اینه که بگیم ما با خورشید قهریم پس خونمونو پشت به خورشید میسازیم که اگر به کسی این حرفو بگیم از ما میخنده چون اصلا خورشید چه نیازی به این داره که ما خونمونو رو به اون بسازیم بلکه ما خودمون نیاز به خورشید داریم .

خوب تموم شد

به امید اینکه ما هم به قول آقای انجوی  بتونیم بریم فلسطین وعراق وافغانستان واین احمقا که فکر میکنند میتونن با خدا بجنگن و از این کشورا بیرون کینم تا اون روز دعا میکنیم که امام زمان بیادو ماهم در رکاب او بجنگیم .

 

البته قبل از اتمام باید این حرفو بگم که ما جنگ طلب نیستیم ما رهایی طلب وآزادی خواه هستیم ومیخواهییم از دست این جنگ طلبا خلاص بشیم یک وقت برای شما شبه ایی پیش نیاد.

ببخشید که طولانی شد

یا حق

 

 

/ 10 نظر / 14 بازدید
iman

سلام عليکم خسته نباشيد . بنده هم شهادت برادران دينی مان را خدمت شما تسليت عرض ميکنم و در ضمن از تفسير کوتاه اما شيرين اين آيه از شما متشکرم . سلام حقير رو به آقای انجوی برسونيد و به ايشون عرض کنيد که ما همه همدل و هم پيمان روزی در مقابل اين جنايتکاران صف آرايی خواهيم نمود تا همگان بدانند تعرض به مقدسات اسلام و مسلمين چندان هم که میپندارند سهل نيست . التماس دعا

عليرضا

سلام برادر. مستفيض شدم. خيلی مختصر و مفيد بود. ضمنا خداوند متعال در قرآن کريم فرموده است: که کسانيکه در مقابل ظلم بايستند ما آنها را نصرت خواهيم داد. من می گم ما در مقابل ظلم جنگ طلب و خشونت طلب هستيم. ياعلی، التماس دعا.

ali

سلام .... خيلی جالب و مختصر و کوبنده بود .... راستی يک سری هم به ما بزنيد ...يا علی

ali

سلام ..... نظرم رو قبلن نوشته بودم آمدم بگم به روز شدم .... نکته ای درجامعه ی ما....يا علی

shamim

سلام ممنون از ذکر اين تفسير يکم ادم رو تکون ميداد موفق باشين اللهم عجل لوليک الفرج بفدای مولا يغريبمون يامولا علی ادرکنا بظهورالحجة

ye_bandeye_roosiyah

بسم الله الرحمن الرحيم....سلام...خسته نباشين...مطلب زيبا و مفيدی بود...ان شاء الله همه ما در جهاد اکبر به حول و قوه الهی موفق باشيم....و خودمون به حساب خودمون برسيم قبل از اونی که به حسابمون برسن...التماس دعا... يا علی.

ye_bandeye_roosiyah

بسم الله الرحمن الرحيم.... درک و يادگيری مسائل اعتقادی از مهمترين ضروريات است.....آخرين ياداشت: اثبات وجود امام زمان(ارواحنا له الفداه) از ديدگاه شرعی(۳).......يا علی.

نشسته به راه

سالهاست بر سر راهت نشسته ام ....اين كوچه ميعادگاه ماست ...از پس بغض انتظارم آرام براي برگهاي نگران بيد مجنون لالايي زمزمه مي كنم ......چشم به راه نيستين؟

m_m

با سلام...بنده خدا...چقدر دلسوزانه...من يکی که حرفی ندارم...جهاد رو انتخاب کردی خوبه همين قدر که برادران طلاب هم فعالن باز جای شکرش باقيه...

mokh less

وقتي خدا گفته ٬ مهم نيست كه مردم چي ميگن .... راستي يه سئوالي در وبلگم مطرح كردم - اگه ميشه شما هم جواب بدين