نگراني استكبار از تاثيرات فرهنگي انقلاب اسلامي بر جوامع غربي

سلام

اين همه مناسبت !!! ماشالله . نمی‌دونيم به کدومشون بپردازيم.

۱ـ شنبه ۱۸/۱۱ ميلاد امام هادی(عليه‌السلام) ۲ـ سه شنبه عيد سعيدغدير ۳ـ دهه مبارک فجر و چهارشنبه پيروزی انقلاب شکوهمند اسلای در ۲۲ بهمن ۵۷ 

خب بريم سر اصل مطلب

انقلاب اسلامي علي رغم مواجهه با توطئه هاي پي در پي مقابل چشمان بهت زده تحليل گراني كه ركود زودرس انقلاب اسلامي را پيش بيني مي نمودند ضمن غلبه بر بحران هاي داخلي و مهار دسيسه هاي خارجي به كانون اصلي الهام بخشي آزادي خواهان خداجوي جهان تبديل گرديد. آنچه در اين ميان تحليل گران و رهبران غرب را به شدت غافل گير و نگران نموده جهش بلند حركت فرهنگي انقلاب اسلامي به سمت كانون ترويج الحاد و بي ديني در جهان معاصر است. پديده اي كه ولي امر مسلمين, حضرت آيت الله خامنه اي, با عنان جريان سازنده فرهنگ اسلامي به سمت غرب از آن ياد نمودند.

غرب سكولار و رهبران آن امروزه منفعلانه نظاره گر تاثيرات گسترده پيام هاي ديني و معنوي حضرت امام خميني و انقلاب اسلامي بر شهروندان جوامع غربي مي باشند. حيات مجدد كليساها, افزيش بي سابقه مبلغان مذهبي, طرح گسترده مطالبات ديني مردم از سوي سياست مداران و تحرك چشم گير رهبران مذهبي, تمايل شديد آنها به تاثيرگذاري در صحنه هاي سياسي, استقبال وسيع مردم از آثار صوتي و تصويري و مكتوب ديني و مذهبي افزايش مخالفت هاي مردمي با پرده دري هاي اخلاقي و واكنش هاي شديد آنها در قبال شكست شدن حرمت مقدسات مذهبي و... تنها بخشي از علائم تاثيرات فرهنگي انقلاب اسلامي و پيام هاي بيدار كننده ديني و معنوي حضرت امام خميني(ص) در غرب مي باشند.

بنيادگرايي ديني در غرب (بازگشت به مذهب)

انقلاب اسلامي با احياي ارزش هاي ديني و آرمان هاي مذهبي در جهان و زمينه سازي حيات دوباره معتقدين و مذهبيون مسيحي و فعاليت سازمان يافته آنان در جوامع غربي غرب ليبرال را كه همواره در جهت به انزوا و حاشيه راندن دين و تعاليم آن حركت نموده است با تحولات شگرف و غيرمنتظره اي مواجه نموده است.

روزنامه دي ولت چاپ آلمان با بيان گوشه اي از تحولات جاري در اين زمينه مي نويسد:

گروه هاي بنيادگراي مسيحي با اقبال چشم گيري در كشورهاي غربي مواجه شده اند و در هر صورت بنيادگرايي رايج در مسيحيت نيز مغاير با ارزش هاي ليبرالي فرهنگ اروپاست اين روزنامه آلماني در توضيح بازار گرم بنيادگرايي مسيحي در ميان جوامع غربي اضافه مي كند:

درميان مسيحيان و يا به عبارت ديگر در جوامع غربي گروه هاي بنيادگرا مذهبي يكي پس از ديگري سربرمي آورند. به اعتقاد كارشناسان مسائل مذهبي از هر سه كشيش نسل جديد يك نفر تمايلات بنيادگرانه دارد...

پرفسور پيتركلارك, استاد تاريخ و جامعه شناسي مذهب, هم با تاييد پديده بنيادگرايي مسيحي در غرب مي گويد:

موج بنيادگرايي در مذهب كه عموماً آن را در ارتباط با خاورميانه تصور مي كنند در واقع ميان مسيحيان هم نضج گرفته است كه نمونه مشخص آن ايالات متحده مي باشد.

وي مي افزايد:

در طول پنج تا ده سال گذشته ما با يك موج مذهب بنيادگرايي مسيحي در غرب مواجه بوده ايم به ويژه در كشور انگلستان...

مسلماً بخشي از نگراني و سردرگمي نظريه پردازان و سردمداران غرب در قبال انقلاب اسلامي ريشه در واقعيت تاثير پذيري دنياي ديانت و مسيحيت از انقلاب اسلامي دارد و به نظر مي رسد:

غرب نگران اين مسئله است كه صف وسيع طالبين رسميت دين در اروپا و آمريكا به تدريج به سرنگوني تمدن غربي بينجامد و بي ترديد شخصيت امام(ره )در اين ارتباط تاثير عميقي بر دنياي مدرن... داشته است.

ب- افزايش جاذبه انقلاب اسلامي در جوامع غربي و مسيحي

تعمق در اظهارات برخي از شهروندان جوامع غربي درباره انقلاب اسلامي و... مي تواند ما را با واقعيتي كه مقام معظم رهبري از آن با عنوان توفيق شديد نظام اسلامي در تاثيرگذاري بر جهان معاصر ياد نمودند هرچه بيشتر و بهتر آشنا گرداند.

تجليل و تحسين صريح برخي از شهروندان جوامع غربي مسيحي از الگوي جمهوري اسلامي, اهداف متعالي و رهبري روحاني و... آن علي رغم فضاي مسموم تبليغاتي كه رسانه هاي جمعي غرب عليه انقلاب اسلامي به وجود آورده اند نمونه اي بارز و غيرقابل انكار از توسعه دامنه نفوذ تاثيرات انقلاب اسلامي بر جهان معاصر محسوب مي گردد.

اينان در اظهارات خود از جمهوري اسلامي ايران با عنوان آخرين نقطه اميد جهان و يا نمونه آرماني اي كه به ارزش هاي خود بازگشته است ياد نموده و از برتري فرهنگي آن برغرب سخن به ميان مي آورند و به تحسين رهبري استثنائي امام خميني مي پردازند و ما به جهت اهميت موضوع به نقل بخشي از اين اظهارات مي پردازيم:

ب-1- بون تمپو نماينده گروه سياسي اتحاديه ملي در پارلمان ايتاليا و عضو شوراي شهر رم ضمن انتقاد از تقليد كوركورانه ايتاليا از آمريكا با تصريح به اين مطلب كه براي بازگشت به اصالت و هويت خود ايتاليائي بايد به ايران نگريست اظهار داشت:

ارزش هاي اخلاقي و اسلامي ناشي از انقلاب اسلامي ايران با وجود تبليغات سوء رسانه هاي جمعي غرب حقيقتي است كه به ارزش هاي فرهنگي و اخلاقي خود بازگشته است و براي كشوري مانند ايتاليا كه از فرهنگ و تمدن و حقوق بشر خود برخوردار است تقليد از جامعه آمريكا وخيم است بايد به ايران فكر كرد.

ادامه‌‌ داره ....

منبع : کتاب عصر امام خمينی(ره) ـ مير احمدرضا حجتی

/ 15 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پنبه زن

در وبلاگ کثيف شما پيغام نگذاشتم که با روش های آخوندی خود سانسورشان کنيد. خائن کثيف.

اوس مراد

شدیدا توصیه می کنم به سابیدن کشک که نظامتون رو به زواله. فعلا که نمایندگانتون مثل سگ تو جون هم افتادند.

پنبه زن

عزيز جان من نيخواهم به شما وکس ديگه ای توهين کنم.اگر توهينی شد اختيار از دستم خارج شد و هينجا رسما عذر خواهی ميکنم.اما شما منصفانه به اين سوال جواب دهيد که آيا درسته در شرايطی که به خاطر عملکرد صد در صد غلط يک نظام چنين شرايطی در جامعه ما ايجاد شده شما خود را طرفدار اين رژيم ميدانيد. باور کنيد ريشه آن محبتی را که شما به آن اشاره کردید من به خوبی ميشناسم چون خودم زمانی درگير مشابه آن بوده ام.باور کنيد ريشه عميق در روح و روان انسان دارد و اصلاْ آن جنبه قداست را که شما برای آن قائل هستيد دارا نميباشد.شما حتما در دين خود نام شيطان را شنيد. باور کنيد اين که ميگويم حقيقت داره و اصلاْ جنبه تبليغات يا حدث و گمان نداره. روح شيطان شما و عده زيادی از هموطنان ما را تسخير کرده. شما به اعمالی که شيعيان در ماه محرم انجام ميدهند نگاه کنيد. باور کنيد هيچ خدايی نگفته که قمه به سر خود بکوبيد.

پنبه زن

در ادامه: اين عشق نيست . اين نوعی تسخير شيطانيست و نتيجه آن را هم داريم ميبينيم. به شما توصيه ميکنم خدای واقعی را که خدای عشق و محبت است با تمام وجود خود لمس کنيد و به او اجازه دهيد که تمام وجود شما را تسخير کند و به جای شيطان خودش جانشين شود. آنوقت شايد زمانی برسد که مثل الان من به گذشته خود بخنديد که چگونه شيطان در وجود شما حکمفرمايی ميکرده است. خيلی سادست. همين الان از او بخواهيد که خودش راه درست و غلط را به شما نشون بده. مزه محبت خودش را به شما بچشانه.من برای شما دعا ميکنم که خدای واقعی را که خدای دوست داشتن و محبت است با تمام وجود دريابيد.

دانش جو

سلام. خدا قوت. تمام اون مناسبتهایی که اول مطلبتون نوشتید رو خدمت تک‌تک‌تون تبریک میگم. الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیر الموءمنین علی ابن ابیطالب. موفق باشيد و سربلند (و دعاگو!!).

baran

سلام.عيدت مبارک . سبز باشی و بارانی

یوسف

سلام خوشحالم که با يه وبلاگ مفيد و جالب ديگه آشنا شدم خدا قوت

عليرضا

با سلام. اعياد بر شما نيز مبارک باشد. خوب چشم منافقين داخلی و خارجی در بياد. مگه نه؟ ياعلی، التماس دعا.

مربی

تنها می تونم بگم احسنت... تبارک الله

hosein

اف لاين حتما می خونم...