هو الحق


متن مطلب مورد شبهه و نظرات ديگران در مورد آن در تالار گفتمان سايت

پاسخ مطلب جناب كوچيك شما kochikshoma


اين مطلب كه خيلي واضح و روشن است و جاي مناقشه‌ ندارد ، چون طرفداران هر ايده‌ و فكري حتي ناحق ترين آنها پافشاري و اصرار بر حق بودن خويش دارند. اگر اين‌گونه نبود كه برحق بودن فكر خود پافشاري و اصرار داشته باشند ، همه به يك مكتب مي‌گرويدند.
اما اصرار اسلام به بر حق بودن خود پس از دعوت به تحقيق و تفكر در اصول آن است ، نه اين كه دين بالإجبار به كسي تحميل شده و گفته شود : تنها عقيده‌اي كه بايد توسط همگان پذيرفته شود همين است و بس. اگر غير از اين بود ، اين همه اديان تحريف شده و غير حق در جهان بين مردم وجود نداشت .
خداوند زماني در قرآن مي‌فرمايد : " ان الدين عندالله الاسلام "( آل عمران ـ آيه ۱۹) كه قبل از آن آمده است:" لا اكراه في الدين " (بقره ـ آيه‌ ۲۵۶) .
در ضمن مهدي مي‌آيد تا جهان را پر از عدل ، قسط و داد كند نه مانند يهود كه مي‌خواهند مثل مغول با قتل ، كشتار و خونريزي به ادعاي غلط خود كه : " همه‌ي جهان مال يهود است " ، دست پيدا كند .
/ 4 نظر / 14 بازدید
m_hadi

سلام.....احسنت آروی ۶۲....جانا سخن از دل ما گفتی.

kochikshoma

خیلی ساده بگویم تنها مهدی انسانی است که تصمیم به درست زندگی کردن بگیرد اگر غیر از این است چرا مهدی باید در زندگی مادی تحول ایجاد کند البته نگویید که این پیشینه ان دنیا است که موجب سعادت گردد که اگر برای این است که امدن 14000 پیامبر کفایت میکند

مسافر

ببين جناب كوچيك شما. مسلمانان معتقدند كه اگر مسائل معنوي آنطور كه مهدي آنرا حل ميكند حل شود مسائل مادي نسل بشري نيز به طريق اولي حل خواهد شد.

آدم

چرا جواب شبهات را توي تالار نمي دهيد؟