ساده زيستی رهبر فرزانه انقلاب

ساده زيستي مقام معظم رهبري

پناه بردن به موکت

برخود واجب ميدانم که شهادت دهم زندگي داخلي ايه الله خامنه اي بسيار ساده است نه از باب اينکه رهبر عزيز انقلابمان به اين حرفها نيازي داشته باشد. بلکه وظيفه خود ميدانم تا اين مهم را به مردم مسلمان و انقلابي ايران بگويم .من از داخل منزل ايشان مطلع هستم.مقام معظم رهبري در خانه بيش از يک نوع غذا بر سر سفره ندارند.خانواده معظم له بر روي موکت زندگي مي کنند.روزي به منزل ايشان رفتم يک فرش مندرس انجا بود. من از زبري ان فرش به موکت پناه بردم.                                       (حجه الاسلام و المسلمين حاج سيد احمد خميني (ره) )

غذاي منزل يا بيت المال

روزي مهمان مقام معظم رهبري بودم. سفره را که گستردند ايه الله خامنه به پسرشان اقا مصطفي فرمودند:((پاشو برو)) من خلاف ايشان عرض کردم :اجازه بفرماييد اقازاده هم باشند. من از وي در خواست کرده ام که باهم باشيم. اقا فرمودند: غذا مال بيت المال است شما هم مهمان بيت المال هستيد. براي بچه ها جايز نيست که بر سر اين سفره بنشينند. انان به منزل بروند و از غذاي خانه ميل نمايند. من در ان لحظه فهميدم که خدا چرا اين همه عزت به اقا داده است.                                 (حضرت علامه جوادي املي)

کوه نوردي

مقام معظم رهبري در هفته بيش از يک بار به کوه نوردي مي روند و اين برنامه کوه نوردي هم ساعتها طول مي کشد. ساعت حرکت ايشان و محلهايي که به کوه نوردي مي روند مختلف مي باشد.اين برنامه هميشگي معظم له مي باشد. مگر زمستانها که به علت برف گاهي محدوديت هايي پيش مي ايد.ورزش کوه نوردي ورزش سنگيني است. ليکن به لطف الهي مقام معظم رهبري با نشاط و کاملا سر حال اين ورزش را انجام مي دهند و گاهي هم اتفاق مي افتد که نماز صبح را بالا روي کوه مي خوانند. مقام معظم رهبري در مورد ورزش حرف قشنگي دارند و يکي از مشوقان ورزش در کشور هستند. ايشان در اين خصوص مي فرمايند:ورزش براي جوانان لازم است و براي پيران واجب.

(حجه الاسلام و المسلمين محمدي گلپايگاني) بر گرفته از کتاب خاطراتي از رهبر-اسدالله محمدي نياه

 

رهبر معظم انقلاب در نظر امام خميني(ره)

در بين دوستان و متعهدان به اسلام و مباني اسلام از جمله افراد نادر هستيد که چون خورشيد روشني مي دهيد. (صحيفه نور ج 2 ص 173)

 

/ 2 نظر / 12 بازدید
amir

salam,khoda ghovat,estefade kardam,enshalla baghiye masoolin ham in goone bashand

محمد

استاد ایلیا (پیمان فتاحی) کیست و از چه می گوید؟ بعد از 12 سال، بخشی از سخنرانی های عمومی و بیوگرافی استاد ایلیا منتشر شد آموزش‏هاي عمومی ايليا «ميم» درباره حضور الهي، تجربه عشق الهی، احياء روح، انقلاب دروني، نور زنده، هدايت الهي و زندگي متعالي و همچنين آموزش روش‌هاي تفکر و مباحثي مانند علم موفقيت، ازدواج هماهنگ، تغذيه نوراني، کلام خلاق، روش‌ها و سبک‌هاي مبارزه باطني، روشهاي سخنراني و نويسندگي و تحقيق، نشانه شناسي در طبيعت، روشهاي درمان ديناميکي، تفسير و تحليل متن و روشهاي انسانشناسي است، اما عمده سخنراني‌هاي عمومي به مبحث معنويت الهي و معرفت باطني اختصاص داشته است. برای آشنایی بیشتر به کتب و فیلم ها و اخبار جمعیت ال یاسین مراجعه کنید و به دیگران نیز معرفی کنید. www.revayatgaran-iliya.blogfa.com www.entesharat-saay.blogfa.com www.yaasin-times.blogfa.com