وفا به عهد

به نام حق

 

انسان فطرتا ، حتی اگه مسلمان یهودی یا مسیحی هم نباشه ، انسانی که در محیطی کاملاً دور افتاده از دین زندگی میکنه ، بدیها و خوبیها براش معنی داره .

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

یعنی وقتی می گویند دروغ بد است ، لازم نیست حتما اسلام دستور داده باشه ما در فطرت انسانیمان ، در خلق شدنمان ، بد بودن دروغ خلق شده .

 

در وجود ما وقتی میگویند کمک به هم نوع خوبه ، دست یک انسان ضعیف رو گرفتن خوبه ، این رو یک انسان عصر حجری هم میفهمه حتی بالاتر از اون هم بریم اگه یه پلنگ و شیر به یه گله گاو وحشی حمله کنند ، اونا هم میفهمند که باید از این گاوی که مورد حمله واقع شده دفاع کنند یعنی فطرت و حتی روح حیوانی بعضی از بدیها و خوبیها را خودش میدونه ؛ لازم نیست دین دستور بدهد .

 

وفای به عهد فضیلتی است که این فضیلت را فطرت انسانی قبول دارد .   

 

ادامه دارد...

 

به مناسبت سالگرد شهادت حضرت زهرا(س) ۱۸ طرح کانون فرهنگی رهپويان وصال در شيراز اجرا مينمايد.

ببين حالشو ببر01.gif

 

/ 11 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هری پاتر

از وبلاگ ما ديدن کنيد...درباره ی حضرت زهرا مطلب نابی در آن هست

انقلاب دختران

آفرين بر زنان و دختران جسور و مبارز ايران زمين که بعد از ۲۵ سال بمباران فرهنگی و سرکوب اجتماعی هرگز زير بار قوانين خفت بار رژيم حاکم بر ايران نرفتند و با زير پا گذاشتن حجاب شرعی مورد نظر رژيم در كوچه و خيابان تمام آرمانهای پوسيده مشتي دستاربند رواني را نقش بر آب كردند.

آذین

سلام / متن جالبي بود / به كوچه هاي دل منم يه سري بزنيد

یاور همیشه مومن

درسته فکر ميکنم حق با شماست اميدوارم که موفق باشيد خدانگهدارتون

iman

از مطلب زیبای شما لذت بردم.خدا خیرتان دهد.التماس دعا

آذين

سلام / از اينكه به كوچه هاي دل منم سري زدي منت گذاشتي / مطلب جالبي بود بر خي مسائل در جامعه هست كه ربطي به ديندار و بي دين نداره و در حوزه اخلاقيات و آداب اجتماعي است و بسياري از اين امور وقتي كه از سوي بعضي افراد رعايت ميشه به معني واقعي دلهاي ايشان را به اسلام كه مهد و پايه اصليش بر مكارم الخلاق است رهنمون مي سازد خيلي پيامها و نصايح نيز از بزرگان در زمينه رعايت اينگونه مسائل سفارش شده مثل ان جمله پر محتوي امام حسين در روز عاشورا كه اگر دين نداريد ازاد مرد باشيد//// اگه دوست داشتيد در مورد جبر و اختيار چيزي بنويسيد كه من استفاده كنم به كوچه ها يه سري بزنيد منتظرتون هستم

r_m

حقوق زنان..........يا مهدی

یاسین

سلام . فطرت انسان پاک . موفق باشي

sadegh

سلام می‌خواستم بگم بعضی وقتا اسم کامنت مال من هست ولی مطلبشون مال من نيست (از لحنشون میشه فهمید درست مثل کامنت زیری) اگه حذفش کنید ممنون می‌شم نمی دونم باید باهاش چکار کنم این پرشین بلاگ هم برای گرفتن آدرس رمز رو اگه دریافت می‌کرد خوب بود. مجبور شدم تيتر وبلاگ رو توضيح بدم راستی اومدم جواب پيامتون رو بدم نمی‌دونم بايد چی بنويسم فقط امیدوارم ما رو از دعای خیرتون برای وفای به عهد الستمون فراموش نکنید راستی ممنون که سر زديد و راستی تر اینکه فکر کنم يه مدتيه ماها تذکر دادن يادمون رفته تذکر بديد ولو اينکه من خوشم نياد. یافاطمه