جاماندیم...

ولاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون

توی غرفه واحد طلاب با بچه ها داشتیم صحبت می کردیم. یکی از دوستان که توی همین ویلاگ مطلب می نویسه با پسر عموش اومدن برن توی مجلس، منو که دید وایساد سلام و احوال پرسی کردن،به پسر عموش گفت تو برو داخل ،من الان می ام. خلاصه چراغ ها را خاموش کردند.(یادم سید روضه ابوالفضل را خوند.)

اون دوستم یه کاری براش پیش اومد دیگه نرفت داخل،منم رفتم نزدیک در ورودی مجلس (هِی.......دو سه متر فاصله داشتم) یادم اومد که یکی از بچه ها گفته بود فلانی بیا کارت دارم،برگشتم توی حیاط ،که یکدفعه...

02.jpg

اقاجون شهادت که زوری نمی شه لیاقت می خواد . همه اونا اون شب انتخاب شده بودند.من این مطلب را قبول داشتم ولی اون شب دیگه برام ثابت شد.اونی را که باید باید باشه می اوردنش  اونیم  که مثل دوستم و من بدبخت  نباید باشه با بهانه ای  جلوشو می گرفتند. همون وقتی که ما برگشتیم یکی از دوستام رفت تو مجلس و ترکش به کمرش خورد.اون پسر عموی دوستم هم تبدیل به شهید سید محمد جواد علوی شد.  

به قول یکی از بچه ها: هر چی خدا بخواد همون خیره

 

 

متن سخنرانی حجت الاسلام انجوی نژاد در جلسه هفتگی بعد از بمبگذاری ( 01/02/1387-  9:27)

http://www.rahpouyan.com/shohada/n29.asp

 

 

 

مراسم تشییع شهیدان هاشمی و شاهچراغی ( 02/02/1387-  21:01 )
روابط عمومی کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز زمان و مکان تشییع جنازه شهیدان هاشمی و شاهچراغی را به شرح ذیل اعلام کرد :
زمان :‌ چهارشنبه ۰۴/02/1387 - ساعت 9 صبح
مکان : آستانه حضرت سید علاءالدین حسین (ع)

  اظهارات حاج نبی رودکی - نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی - پیرامون حادثه حسینیه سیدالشهداء ( 02/02/1387 - 22:10 ) http://www.rahpouyan.com/shohada/n33.asp

پیام تسلیت مقام معظم رهبری : حادثه شیراز این جانب را مصیبت زدهکرد. 
( 26/01/1387-  20:22 )
بسم‌الله الرحمن الرحیم
حادثه غمانگیز و تأسف‌بار در کانون رهپویان وصال که به پرواز شهادت‌گونه‌ی جمعی از شیفتگانوصال دوست و زخمی شدن جمعی بیشتر انجامید، این جانب را مصیبت‌زده کرد. تسلای من بهعزاداران این حادثه تلخ و نیز به آسیب‌دیدگان وعده پاداش الهی به صابران است کهفرمود: اولئک علیهم صلوات من ربهم و رحمة.
از خداوند متعال صبر و سکینه برایدل‌های مصیبت‌ دیده، رحمت و غفران برای عزیزان درگذشته و شفای عاجل برای مجروحانمسألت می‌کنم و از مسئولان می‌خواهم که وظایف خود در پیگیری این حادثه را با اتقانو سرعت لازم انجام دهند.
والسلام علی عبادالله الصالحین
سید علی خامنه‌ای
26/
فروردین/1387

  

پیام تسلیت حضرت آیت الله العظمیمکارم شیرازی ( 30/01/1387-  21:10 )
بسم الله الرحمن الرحیم
حادثه بسیار غم انگیز شیراز که منجر به از دسترفتن جمعی از عزیزترین همشهریان و مصدوم شدن گروه کثیر دیگری شد قلب همه را مجروحساخت و مایه تأسف عمیق گشت.
اینجانب این ضایعه بزرگ را به پیشگاه حضرت ولی عصرامام زمان ارواحنا فداه و علمای شیراز و همه همشهریان و فارسیان شجاع و با ایمانمخصوصا به خانواده های داغدار این عزیزان صمیمانه تسلیت عرض می کنم.
آری آریآنها رهپویان وصال بودند و در خانه امام حسین (ع) و در حال سوگواری آن حضرت بهشهدای کربلا پیوستند و راه وصال دوست را با افتخار پوییدند.
مرگ شهادت گونه یآنها موجی از غم و اندوه را در سراسر کشور برانگیخت و همه را متأثر و نگران ساخت. عموم مردم در سراسر کشور انتظار دارند که مسئولین محترم هر چه زودتر علت اصلی اینحادثه غم انگیز را پیدا کرده و به اطلاع عموم برسانند. و اگر خدای نکرده تعمدی ازسوی گروه کوردلی در کار بوده است عوامل آن شناسایی کرده و به شدیدترین مجازاتی کهمستحق آن هستند برسانند.
من از همه همشهریان عزیز و فارسیان غیور می خواهم کهاز هیچ گونه همدردی برای تسلی خاطر بازماندگان داغدادر آنها فروگذار نکنند.
ازخداوند رحیم و غفور رحمت واسعه برای همه از دست رفتگان و شفای عاجل برای مصدومین وصبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان مسئلت دارم.
ناصر مکارمشیرازی
27/1/87

ابراز تأسف عمیق حضرت آیت الله العظمی صافی از حادثه غمبار انفجار شیراز

حضرت آیت الله العظمی صافی درصبح روز سه شنبه 87/1/27در درس خارج فقه خود  با ابراز تأسف از حادثه شیراز بیان داشتند: این مصیبت بزرگی است و از این جهت باید به حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف تسلیت عرض کنیم. امیدواریم خداوند متعال بر درجات آن عزیزان از دست رفته بیافزاید و به بازماندگانشان اجر و صبر عطا بفرماید.

ایشان اینگونه به دیار باقی شتافتن را افتخار عظیمی دانستند و فرمودند: اینکه در چنین مکان مقدسی و در حال دعا و نیایش و یا آموزش احکام و مسائل شرعی، مرگ انسان فرا برسد افتخار و سعادت است و اجر و ثواب دارد.

اخباروتصاویر مربوط به انفجار(http://www.rahpouyan.com)

پاسخ به دو سوال در مورد انفجار شیراز

بمب بود آقا ، بمب!

سروده ای در وصف شهدای کانون

چشمتون روز به روز کورتر!

/ 4 نظر / 61 بازدید
مسجد جامع سعدی - شیراز

ن المومنین رجال صدقوا ما عهد و الله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم و من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا. برخی از آن مومنان بزرگ مردانی هستند که به عهد و پیمانی که با خدا بستند کاملا وفا کردند پس برخی بر آن عهد ایستادگی کردند و برخی به انتظار مقاومت کرده و هیچ عهد خود را تغییر ندادند. سوره احزاب 23 حادثه جانگداز و درد آور انفجار حسینیه سید الشهدای رهپویان وصال شیراز آنهم در اوج دلدادگی به اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام ، تازیانه های غم و اندوه و مصیبت را بر پیکرمان فرود آورد و پیام دلمان را به اشک تبدیل و برگونه هایمان جاری نمود. میقات عاشقان یا همان رهپویان وصال در آزمایشی دیگر، شکوه تکلیف را به نمایش گذاشت تا مصداق البلاء للولاء را بر تارک آن کانون ماندگار نماید. هرکه در این بزم مقرب تر است جام بلا بیشترش می دهند چه مصداق و شاهدی از این شفافتر و رساتر می توان برای آن دلدادگاه کوی دوست پیدا نمود که رسول اعظم (ص) فرمودند: من مات علی حب آل محمد مات شهیدا- هر کس با محبت نسبت به آل محمد (ص) بمیرد در صف شهدا خواهد بود. خوشا به حال رهروانی که به وصال معبود رسیدند و بدا به حال ما که

سادات

سلام من هم به نوبه خودم به عنوان یک طلبه تهرانی شهادت این عزیزان را به محضر حضرت ولی عصر عج تبریک میگم.وبرای خانواده ها ودوستان صبر جزیل از خداوند خواستارم.تمام مطالب درباره بمب گذاری رو خوندم. وقتی خبر رو شنیدم بهت زده شدم، چون از همون ابتدایی که وارد دنیای وبلاگ شدم با این وبلاگ ووکانون وصال شیراز بطور اتفاقی آشنا شدم . در باغ شهادت بازه ، ای کاش که ما هم با شهدا بودیم. با دعا برای فرج یا علی متن این وبلاگ رو هم بخونhttp://avazesimorgh.parsiblog.com

علی اکبر

ماييم و اميد تازه آقا بپذير فرداي سپيد تازه آقا بپذبر بازار فروش جانان كماكان گرم است اين هم دو شهيد تازه آقا بپذير شهيدان هاشمي و شاهچراغي شهادتتان مبارك