.:: دکان ارتباط با امام زمان(ع)

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

 

 

شبهه ای که ذهن خیلی از مذهبیها رو به خود مشغول کرده ، ارتباط با امام زمان (ع) و راست و دروغ و جو سازی و خواب اینجور قضیه ها در این مورد است.

* متاسفانه سادگی خیلی کار دست ما داده بابا فقط ظاهر رو نبینید . فلانی نورانیه و چه میدونم ریش داره و قشنگ حرف میزنه اینها ملاک نیست .

 

سوالهای زیادی در این مورد مطرح شده و متاسفانه افراد زیادی با این قضیه یعنی ارتباط با امام زمان (ع) نان میخورند و اگر چشممان را باز نکنیم از هدف اصلی آنها بی خبر میشیم .

گرچه دوست داشتم اسم برخی گروهها و افراد و نشریاتکه به این دکان باز کردنها عادت کرده اند بگم ، و موردی و با ذکر مشخصات کامل و اهداف قضیه رو باز کنم اما به دلیل ایجاد نکردن تفرقه گذشتیم چه بسا ضربه ای که با این قضیه بزنیم بیشتر از سودش باشه . ما فقط کلیات رو در این مورد میگیم . شما این را اصل بگیرید تا خدای نکرده ندانسته حتی لحظه ای در دام این افکار که همش عوالم باطنی غیر واقعی و هپروت و افکار و توهماته گرفتار نشید خدا میدونه اگر یک روز در این جمع ها وارد شوید و بعدها بفهمید کجا رفته بودید آرزو می کنید کاش آن مدت از عمرم را حذف میکردند کما این که از این موارد بوده و هست و خواهد بودو حتی نا امیدی و ضربات وحشتناکی که آدم شرم میکنه از ذکرش اتفاق افتاده که وظیفه ما رو برای بیدار کردن سنگین تر میکنه.

خب اول بحث رو از نظر عقلی و شرعی بررسی میکنیم و بعد متن استفتا از مراجع عظام که حجت تمام شود .

فقط عنایت شما باعث امیدواری ماست تا امثال این شبهات را بررسی کنیم .

 

وقتی با مسائل روبرو میشویم سه حالت دارد ، یا به وضوح حلال است که در این صورت به آن عمل میکنیم و یا به وضوح حرام که از آن اجتناب مینماییم .حالت سوم این است که حکم آن واضح نیست و شبهه ناک است در این صورت وظیفه ما پرهیز از آن است .

در مورد اشخاص نیز همین طور است اگر شخصی واضح است که گمراه است یا قصد گمراه کردن دیگران را دارد ویا کار او واضح نیست و مشکوک و شبهه ناک است هم از نظر عقلی و هم از نظر شرعی وظیفه ما پرهیز و اجتناب از آن است .

حال وظیفه ما در زمان غیبت کبری طبق فرموده امام زمان (عج) در جواب نامه اسحاق بن یعقوب :

در حوادثی که واقع می شود به راویان حدیث مراجعه کنید همانا آنها حجت من بر شما و من حجت خداوند بر آنها هستم مراجعه به راویان احادیث ومراجع تقلید می باشد که راه شناخت تمام مراجع در اول رساله ها آمده است .

عده ای بسیار زیاد در این کتابها و مجلات و جلساتشان ، خوابها و مکاشفات و ملاقاتهای با امام زمان (ع) نقل کرده اند که اولا : اشخاص راوی این مسائل یا ناشناس و یا غیر معتبر می باشند    استفاده و گفتن بیش از حد این مسائل سبب تقویت خیال افراد می شود و ممکن است کسی در اثر غرق شدن در خیالات امام زمان (ع)و یا موضوعات دیگر را در خواب و رویا و یا بیداری به طور خیالی ببینند  طبق فرموده امام زمان در نامه به نائب چهارم علی بن محمد سمری :

ای علی بن محمد سمری خداوند برادران دینی تو را در مصیبت تو اجر عظیم دهد تو بعد از شش روز از دنیا می روی امر خود را جمع کن و آماده باش و به احدی وصیت برای نیابت نکن همانا غیبت کبری واقع گردید و مرا ظهوری نخواهد بود مگر به اذن خداوند متعال و این ظهور بعد از این است که غیبت طول بکشد و دلها را قساوت می گیرد و زمین پر از ظلم و ستم می شود و می آیند بعضی از شیعیان من که ادعای مشاهده مرا می نمایند آگاه باشید که هر کس پیش ازخروج سفیانی و صیحه آسمانی ادعای مشاهده کند او کذاب و افترا زننده است و لا حول و لا قوهالا بالله العلی العظیم.

 

 مدعی مشاهده ایشان در زمان غیبت کبری کذاب است و فقط چنین ادعایی را از افرادی که مورد تایید همگان و بدون هیچ حرف و شبهه ای در مورد آن است می پذیرند و آن اشخاص چنین مسائلی را برای کسی نمی گفتند و یا اگر میگفتند فقط برای عده بسیار خاصی از معتمدینشان میگفتند و میگفتند که تا زنده هستند برا کسی نقل نکنند . تا این مسائل سبب دکان باز مکردن و مرید بازی و فریب دادن اشخاص نشود .

در کل اگر از نوشتار و گفتار کسی این طور برداشت شود که امام زمان (عج) فقط او و یا آن گروه و یا کتاب و نشریه و هر چیزی را به عنوان تنها استاد اخلاق و تنها شخص ، گروه و نوشته ای که میتوانند افراد را تزکیه کنند تاکید کرده ، به این معنا که آنها نائب خاص امام زمان (عج) هستند . چنین چیزی در زمان غیبت کبری با گفته امام زمان (عج)تضاد دارد .

ضمنا این بحث ها را سید محمد انجوی نژاد در نوارهای «انحرافات مکتب امام زمان (ع)» مطرح کرده اند که انشالله متن آن را به زودی در بخش سخنرانیهای سایت رهپویان قرار میدهیم .

با همه ی این مقدمات اگه دید آدم باز باشه هیچوقت ضربه ای از این جور گروهها نمیخوریم . چه جوری این دید و تفکر ایجاد میشه با خواندن کتاب های مفید که چند تاییش رو ما معرفی میکنیم :

قلب سلیم :. شهید آیت الله دستغیب

اخلاق در قرآن :. آیت الله مکارم شیرازی

کتب شهید مطهری

معراج السعاده

خب اینم از استفتاء مراجع :

سوال : برخی از افراد در جلسات دعا و عزاداری ادعای ارتباط با ائمه معصومین (ع) خصوصا امام زمان (عج) کرده و بدینوسیله ضمن استفاده های مادی از احساسات دینی مردم سوءاستفاده مینمایند و اینگونه مسایل در جلسات مختلف خصوصا زنانه رو به ازدیاد است .با توجه به ادعای ارتباط با معصومین و واسطه بودن آنان و برخی از تبعات اخلاقی که موجب سست شدن اعتقادات مردم به مسایل دینی میشود ، مستدعیست نظر مبارک را درباره شرکت در این جلسات و هرگونه تقویت و ترویج این افراد بیان فرمایید .

حضرت آیت ا… صافی گلپایگانی : ادعای ارتباط خاص با حضرت حجت عجل ا.. تعالی فرجه الشریف در زمان غیبت آن بزرگوار دروغ است و شرکت در مجالسی که در آن چنین ادعاها می شود حرام است و مومنین باید بی اساس بودن چنین ادعا را برای مردم بیان کنند که گمراه نشوند .

حضرت آیت ا… سیستانی :

این افراد دروغگو و دجال اتد ، و در صورتی که امکان هدایت آنها نباشد باید مردم را متوجه نمود تا از آنان دوری کنند .

حضرت آیت ا… مکارم شیرازی :

این ادعاها مخصوصا اگر گمراه با ادعای پیامی از ناحیه معصومین باید تکذیب شود .

حضرت آیت ا… فاضل لنکرانی :

باید جلوی این سوء استفاده از این مجالس را گرفت .

حضرت آیت ا… تبریزی :

این مطالب اساس ندارد و تقویت و ترویج این امور موجب وهن مذهب و جایز نیست . مومنین باید با شرکت نکردن در این مجالس و تذکر دادن به افراد کاری کنند که این مجالس از بی رونقی تعطیل شود .

حضرت آیت ا… بهجت :

ادعا تا یقین آور نباشد اعتبار ندارد . تقویت و تثبیت آنچه ثابت نیست جایز نیست .

 

خب باز هم اگه حجت بر شما تمام نشد ما اینجا نشسته ایم تا حالا یا سوالات را پاسخ دهیم یا به بحث بنشینیم .

اگر هم تمام شد کوچکترین تقویت این جور مسائل با توجه به استفتائاتی که دیدید مشکل داره . در ضمن صدای ما به همه جا نمیرسه این همت شما را میطلبه که همه را در این طور مسائل بیدار کنید .

پيام هاي ديگران ()

یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۳ :: طلاب رهپویان وصال


|میزبان|

خانه | آرشيو

پست الکترونیک | یاهومسنجر

 ::حدیث ::

 ::خبرنامه ::

با عضویت در خبرنامه از به روز شدن این وبلاگ با خبر شویدعضويت لغو عضويت

Powered by WebGozar

 

|پیوندهای روزانه|

 

|پیوندها|

کد لينک به وبلاگ

 پیوند دادن ما دلیل تایید تمامی مطالب لینکهای زیر نیست.

افسانه صليب(مسيحيت پژوهي)

تالارگفتما رهپویان

شناخت بهائيت

 ::دوستان ::


 

|نوا|

 

|مطالب گذشته|

شکایت از خدا پیش بنده ها ؟!!!
طلاب کانون رهپویان وصال در اینترنت
آیت‌الله مقتدایی مدیر حوزه علمیه قم شد
بیانات حضرت ایت الله مکارم شیرازی درباره شهدای کانون
عامل بمب ، عامل اتحاد
بیانات مقام معظم رهبری در دیدار علما و طلاب استان فارس
تصمیم ات را بگیر!‌
جاماندیم...
مراقب باشیدسرنوشت انقلاب دست سفیدپوستها نیفتد
معرفت اهل بیت ، یادمان رفت!
معنای ثارالله چیست؟
لبخندتلخ
گفتگو با سيد حسن نصرالله (۳)
سیادت از جانب مادر
چرا حضرت زینب (س) بعد از ان همه حوادث تلخ فرمودند : ما رایت الا جمیلا؟
عشای ربانی یا عمل نان و شراب : عبادت شب کریسمس
عرفه
ازدواج توطئه آميز
گفتگو با سيد حسن نصر الله 2
گفتگو با سيد حسن نصر الله 1
حکم استفاده از ماهواره
چهارشنبه ٩ آبان ۱۳۸٦
بيا تا وضوي خود تازه كنيم!
راه مقابله با شک و ترديد
علت اختلاف نظر مراجع تقلید در اعلام اول ماه
ليله القدر
موانع ديدار حضرت ولي عصر (عج)-۳
چند توصيه ناب درباره قران از امام خميني(ره)
موانع ديدار حضرت ولي عصر (عج)-2
موانع ديدار حضرت ولي عصر (عج)-۱

 


::آمار بازدید ::


  RSS 2.0  
افزایش بازدید